Top
انگشتر نقره حرز امام جواد (ع) کد 1735

انگشتر نقره حرز امام جواد (ع) کد 1735

 

yes.png (21×13)جنس رکاب : نقره عیار 925       yes.png (21×13)جنس نگین :ندارد
yes.png (21×13)سایز :54- قابل تغییر yes.png (21×13) وزن : 4 گرم
yes.png (21×13) هدیه : جعبه جواهر رایگان yes.png (21×13)فاکتور رسمی : دارد
yes.png (21×13)گارانتی تعویض : 7 روز پس از دریافت  
     

yes.png (21×13)در صورت مغایرت ، کالا با کمال احترام پس گرفته میشود

 azarantik_zemanat.png (509×140)


ناموجود

محصولات مشابه

 

خواص حرز امام جواد (ع)

الف)دفع بلایا:
در بین ادعیه و .احراز مشهور ترین حرز برای دفع بلا حرز امام جواد .(ع) است. با توجه به متن حرز .شاید بتوان از مصادیق دفع بلا مواردی را نام برد .از جمله:دور شدن نگاه و زبان سوء دشمن .دفع شرور مردم، سلاطین،شیاطین، جنیان،.غولان،حفظ از فریب و دشمنی و حیله، .حفظ از جراحت و فساد و غرق شدن و هلاکت .و شکست خوردن، حفظ آبرو ،حفظ از قتل .و انتقام و قطع شدن، حفظ از بیماری و .ناخوشی و آزار، حفظ از فقر و گرسنگی و .عطش،حفظ از وسوسه،حفظ از نقصان در .دین و معیشت در زندگی و…

.ب)دفع چشم زخم:
امام صادق(.ع):«اگر نبش قبر برای شما ممکن بود(.و علت مرگ ها را می فهمیدید )برای شما .آشکار می شدکه علت بیشتر مرگها چشم زخم است» .و همچنین از پیامبر اکرم(ص)نقل شده .است:«که چشم زخم مرد را در قبر و .شتر را در دیگ قرار می دهد.»شاید بتوان .یکی از مهمترین اثرات این حرز برای دفع چشم زخم تجربه شده است.

ج)دفع سحروجادو:
شیخ بهایی در تعریف سحر این چنین می گوید: تمزیج قوای عالیه  فعاله با سافله منفعله سحر می باشد.
و علامه مجلسی در مورد تأثیرسحر می گوید:
آنچه برای ما از آیات و روایات معلوم شد این است که برای سحر یک نوع تأثیر آن هم در بعضی آن هم در بعضی از اشخاص و ابدان(ج بدن)است مثل ایجاد دوستی و عداوت و اندوه و شادی (بحارج ۶۰ ص ۳۱).

و همچنین می گوید:سحر به عوذات (دعاهای مأثور مثل حرز امام جواد (ع) )و آیات و توکل به خدا دفع می شوند (بحار ج۶۰ ص۴۱)
آیت الله بهجت می فرمایند:«برای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر همراه داشتن حرز امام جواد(ع)مفید است(گوهرهای حکیمانه ص۱۳)

در بین ادعیه و احراز رسیده از معصومین ، مشهورترین و معروفترین حرز برای دفع بلاهای ارضی و سماوی ؛ حرز امام جواد علیه السلام است.

امام جواد فرمود : خود را به این دعا ،حرز کن که اگر همه اهل زمین علیه تو قیام کنند ،از همه آنها ایمن باشی.

با توجه به متن حرز امام جواد ، می توان از مصادیق دفع بلا ، مواردی را نام برد از جمله : دور شدن نگاه و زبان سوء دشمن ، دفع شرور مردم و سلاطین و شیاطین و جنیان و غولان ، دفع چشم زخم ، دفع سحر و جادو ، حفظ از فریب و دشمنی و حیله ، حفظ از جراحت و فساد و غرق شدن و هلاکت و شکست خوردن، حفظ آبرو ، حفظ از قتل و انتقام و قطع شدن ، حفظ از بیماری و ناخوشی و آزار، حفظ از فقر و گرسنگی و عطش ، حفظ از وسوسه، حفظ از نقصان در دین و معیشت در زندگی و…

در سالیان نه چندان دور ، شهرت حرز امام جواد و همراه داشتن آن در میان شیعیان و ایرانیان چنان متداول و همه گیر بوده که «درحرز جواد کسی بودن» و «حرزجواد خود کردن» به معنای پیوسته با او بودن و همیشه کسی را همراه خود کردن ، ضرب المثل شده است به گونه ای که وقتی میخواستند بگویند کسی یا چیزی همیشه همراه فردی هست می گفتند گویا حرز جوادش هست که همیشه همراهش است .

حرز امام جواد را  سید بن طاووس در کتاب شریف مهج الدعوات و منهج العبادات آورده که مرحوم مجلسی نیز در بحار الانوار، ج ۹۱ ، ص ۳۵۴ حرز مذکور را از ایشان نقل کرده است که روایت فوق روایتی با سند صحیح و معتبر می باشد . لذا خواندن و به همراه داشتن حرز امام جواد علیه السلام خیلی خوب و موثر است و نیز توسط علما سفارش زیادی شده است که به تعدادی از این سفارشات اشاره می کنیم  :

سید بن طاووس : روایت است به برکت این حرز ، مامون در همه ی جنگ های با روم پیروز شد .

علامه مجلسی : سحر به عوذات ( دعاهای ماثور مثل دعای حرز امام جواد) و آیات و توکل بر خدا دفع میشود .

علامه سید بحر العلوم : حدیث حرز امام جواد (ع)  مشهور است و مؤید جواز گذاشتن دعا در قاب نقره ای است.

آیت الله بهجت : رای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر همراه داشتن حرز امام جواد مفید است.

آیت الله خرازی : یادم می آید که حتی از قبل انقلاب این حرز بین بزرگان معروف و مشهور بود .

مرحوم آیت الله بهاءالدینی: دیدم که فردی با سنگ بزرگ بر سر فردی زد ولی اتفاقی برای آن فرد نیفتاد زیرا حرز امام جواد همراه او بود.

 آداب نگهداری حرز امام جواد

قبل استفاده .از حرز ، چند نکته حائز اهمیت است :

.– مهمترین مطلب در استفاده از این حرز این است .که بدانید با داشتن حرز شما در حفاظت خداوند متعال .قرار گرفته اید ؛ پس هیچ کس و هیچ چیز .را موثر در نفع و ضرر خود جز خدا ندانید .و حوادثی را خداوند به رحمت خود از شما رفع .میکند و بدانید که «ان الله خیر حافظا و .هو ارحم الراحمین » «همانا خدا بهترین حافظ است .و او مهربانترین مهربانان است »

– بدانید آن .چه در دست شماست بهترین وسیله برای دفع بلایا از .جمله دفع سحر و طلسم است و بالاتر از این .حرز وجود ندارد زیرا از منابع وحی اخذ شده است ..

– اگر حادثه ای برایتان رخ داد بدانید .حادثه ای بزرگ تر در انتظار شما بوده است که .به عنایت خدا تبدیل به این بلای کوچک تر شده .است .

– از گناهانی که موجب نازل شدن .بلا می شود مثل روابط نا مشروع (زنا) .، کم فروشی ، ندادن زکات، ظلم کردن و .کمک به ظالم ، خوردن حق الناس مخصوصا حق یتیم .، قطع رحم ، عاق والدین ، ترک امر به معروف و نهی از منکر ، زیر پا گذاشتن دین برای رسیدن به دنیا ، کفران نعمت ، تمسخر، دروغگویی و … به شدت بپرهیزید .

– این حرز دارای اسماء متبرکه است و دست زدن بی وضو به آن جایز نیست .

– مواظبت کنید حرز به هیچ وجه داخل چاه دستشویی نیفتد و در صورت بروز چنین اتفاقی سریعا حرز را در آورده و فورا آب بکشید و خشک نمایید .

 

 

 

 نقره:

نقره یکی از فلزات گرانبهاست که عنصری شیمیایی آن Ag می باشد.

این فلز سفیدرنگ و براق است و دارای میزان بالایی از رسانایی گرمایی و رسانایی الکتریکی است به همین دلیل در صنعت کاربرد بالایی دارد .از دیگر کاربردهای آن ساخت جواهرات و لوازم تزئینی می باشد.

در گذشته از واژه “سیم” برای نقره استفاده می شد. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که استفاده از تزئینات نقره در درمان بیماری های جسمی و روانی موثر است. نقره خاصیت آرام بخشی برای بدن دارد به همین دلیل در طب سوزنی شرق از سوزن هایی از جنس نقره برای درمان بیماران استفاده می شود. دانشمندان به افرادی که از عصبانیت و تندخویی رنج می برند توصیه می کنند که از نقره استفاده کنند.

بزرگترین تولید کننده نقره در جهان کشور مکزیک می باشد و کشورهای پرو و چین پس از آن قرار می گیرند.

خواص درمانی نقره :

خاصیت بسیار مهم نقره خاصیت میکروب کشی آن می باشد به همین دلیل است که آبی موجود در ظرف نقره هیچوقت کثیف نبوده و همواره بدون باکتری می باشد. این موضوع هم به دلیل وجود یون های نقره در داخل آب است.

از دیگر فواید مفید نقره می توان به درمان ناراحتی های مربوط به اختلالات گوارشی اشاره کرد. همچنین به بدن کمک می کند تا غذا را به راحتی هضم کند. از نقره برای درمان لاغری ، سوزش قلب و مشکلات کیسه صفرا  نیز استفاده می شود.

احادیث و روایات دینی :

پیامبر(ص) و امامان معصوم نیز از نقره استفاده می کردند.

و همچنین امیر المومنین علی (ع) می فرمایند: به غیر از انگشتری نقره چیز دیگری در دست نکنید.

نظرات کاربران

نظر بدهید