Top
سنگ راف شجر فسیلی (دندریتی ) کد 3611

سنگ راف شجر فسیلی (دندریتی ) کد 3611

نوع سنگ: شجر فسیلی 

وزن سنگ : 204 گرم

وزن با پایه : 258 گرم 

اندازه سنگ :3.9*4.7*8.3 سانتی متر

اندازه با پایه : 4.9*5*9 سانتی متر

سنگ اصل و طبیعی بوده و در صورت مغایرت ، کالا با کمال احترام پس گرفته میشود

 

 


ناموجود

محصولات مشابه

سنگ های شجر دندریتی یکی از نفیس ترین و زیباترین سنگ های هستن که نقش خارق العاده این سنگ ها عظمت طبیعت را به ما هدیه میدهد.

در واقع این سنگ فسیل درخت یا برگ نیست در واقع این نوع واکنش شیمیایی در سنگ ها را دندریت می گویند و در تمام سنگها این اتفاق می افتد.

رشد دندریتیک یک پدیده بسیار رایج در طبیعت است. همه ما با نحوه رشد درختان با گسترش شاخه ها و ریشه ها از تنه اصلی آشنا هستیم (به همین دلیل ما این حالت رشد را "دندریتیک" می نامیم). اصطلاح "دندریت" برای توصیف پیش بینی شاخه های نورونها به کار می رود. اکسیدهای منگنز به خوبی شناخته شده اند تا الگوهای دندریتیک خوبی روی سطح سنگهای رگ ایجاد کنند. اکسیدهای منگنز (چندین ماده معدنی منگنز وجود دارد که از این طریق رشد می کنند) از محلول های هیدروژن در رگهای جداکننده سنگ رسوب می کنند. این همان چیزی است که اصطلاح "دندریت" در زمین شناسی به معنای آن است. دندریت ها در سطح سنگ های رسوبی به ویژه سنگ آهک وجود دارند . همین امر در مورد دنیای معدنی نیز صدق می کند. یخچال و فریزر پنجره پدیده ای دندریتیک زیبا است ، البته تا حدودی آزار دهنده است. رودخانه ها غالباً الگوی زهکشی دندریتیک را تشکیل می دهند ، اگرچه در این حالت نمی توانیم از رشد دندریتیک به معنای باریک این اصطلاح صحبت کنیم.

رشد دندریتیک هنگامی شروع می شود که ماده کاملاً زیر دمای تبلور آن باشد. در این حالت ، رشد منظم که کریستالهایی با صورتهای کریستالی به خوبی توسعه یافته تشکیل می دهد ، با یک حالت تبلور جایگزین می شود که به نفع تشکیل برآمدگی در نزدیکی گوشه های بلورها است. به این ترتیب شاخه های جدید به جای صورت های کریستالی معمولی توسعه می یابند. این اتفاق در مورد پوسته های برفی که از بخار آب موجود در هوا تشکیل می شود و معمولاً بسیار سردتر از دمای تبلور معمولی یخ است. شاخه های جدید همه وقت رخ نمی دهند. این روند بصورت منظم ادامه می یابد زیرا ما در اینجا در مورد کریستال ها صحبت می کنیم. این برآمدگی ها بزرگتر می شوند تا زمانی که تشکیل برآمدگی های جدید دوباره مساعد شود و شاخه های جدید شروع به توسعه کنند. چنین شبکه انشعابی الگوی طبیعی مانند فراکتالی را تشکیل می دهد.

یک کریستال دندریت یک کریستال است که با چند انشعاب معمولی توسعه است و درخت مانند شکل. رشد کریستال دندریتیک بسیار رایج است و با تشکیل دانه های برف و الگوهای یخبندان روی یک پنجره نشان داده می شود. تبلور دندریتیک یک فراکتال طبیعی را تشکیل می دهدالگو. بلورهای دندریتیک می توانند به صورت یک مایع خالص supercooled یا شکل گرفته از ناپایداریهای رشد که در صورت محدود بودن سرعت رشد با سرعت انتشار اتمهای املاح به رابط ، رشد می کنند. در حالت دوم ، باید یک گرادیان غلظت از مقدار اشباع نشده در محلول غلظت در تعادل با بلور در سطح وجود داشته باشد. هر گونه باروری که ایجاد می شود با شیب غلظت تندتر در نوک آن همراه است. این باعث افزایش سرعت انتشار تا نوک می شود. در تقابل با این عمل تنش سطحی است که تمایل به مسطح شدن پیشروی و ایجاد شار اتمهای محلول از پیشروی به طرفین دارد. با این حال ، به طور کلی ، افزایش قدرت تقویت می شود. این روند دوباره و دوباره تا زمانی که یک دندریت تولید شود رخ می دهد.

نظرات کاربران

نظر بدهید

logo-samandehi