Top

مطالب عمومی


 • تفاهم نامه همکاری آزمایشگاه مواد و انرژی کرج با آزمایشگاه گوهرشناسی پارلا گوهر منعقد گردید

   

   

  به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، در راستای توسعه خدمات آزمایشگاهی، ارتقای تعاملات و همکاری‌ها، شبکه آزمایشگاهی بستری را برای همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه میان مجموعه‌های آزمایشگاهی و پژوهشی عضو با یکدیگر فراهم آورده و از این دست همکاری‌های سازنده، حمایت می‌کند.

   

  در همین راستا و در قالب چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو (ایران نانو2023)، غرفه شبکه آزمایشگاهی در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، میزبان رویدادهای انعقاد 3 تفاهم‌نامه همکاری، میان آزمایشگاه‌های عضو با سایر مجموعه‌ها به جهت توسعه و ارتقای توانمندی‌ها و خدمات قابل ارائه بود.

   

  با توجه به اهمیت ارتباط و استفاده از امکانات و استعدادهای آزمایشگاه‌های عضو در حوزه نانوفناوری، تفاهم‌نامه‌ای بین «آزمایشگاه گوهرشناسی پارلا گوهر درخشان» و «آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه مواد و انرژی» منعقد شد. این تفاهم‌نامه همکاری، با حضور مهندس مجتبی نسب دبیر محترم شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و با امضای دکتر مهرداد بنی فاطمه مدیر محترم مجموعه پارلاگوهر و دکتر ابوالفضل پوررجبیان مدیر محترم آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه مواد و انرژی منعقد شد.

   

   

  تبادل تجربیات و انجام خدمات آزمایشگاهی متقابل

   

  هدف این تفاهم‌نامه، ارتقای همکاری‌ها در خصوص ارائه خدمات آزمایشگاهی متقابل و همچنین ارتقای توانمندی‌ها با بهره‌مندی از دستاوردها و تجربیات دو مجموعه است. در همین راستا دو مجموعه آزمایشگاهی یادشده متعهد شدند که در زمینه تبادل تجربیات و انجام آزمایشات تخصصی مورد نیاز یکدیگر، انجام آزمون های مربوط به مقایسه‌های بین آزمایشگاهی بصورت متقابل، انجام ممیزی‌های داخلی به عنوان شخص سوم و آمــوزش تکنسین‌های آزمایشگاه‌های یکدیــگر در زمینه پیاده سازی و رعایت الزامات استاندارد ۱۷۰۲۵ISO IEC با یکدیگر همکاری کنند.

   

   

  از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه همکاری می‌توان به همکاری در تعمیر و ارتقای تجهیزات، تبادل نمونه و مشتری مرتبط خدمات آزمایشگاهی، مشارکت در کارگروه‌های تخصصی دستگاهی و نظارت دقیق بر کیفیت انجام آزمون‌ها، ارسال بموقع نتایج و گزارشات به یکدیگر اشاره کرد.

   

  مجموعه پارلاگوهر درخشان در جهت توسعه صنعت گوهرسنگ‌ها به ویژه در استان آذربایجان شرقی با توجه به ظرفیت این استان به طور جدی گام برداشته و در نظر دارد حدأکثر تا پایان سال جاری در شهرهای تبریز، تهران و سایر شهرها، دفاتری را ایجاد کند و خدمات خود را به صورت حضوری در این شهرها ارائه دهد.

   

  مجموعه پارلاگوهر، از مجموعه‌های توانمند عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که در حوزه گوهرشناسی، آنالیز و صدور گواهی و شناسنامه گوهرها و شهاب‌سنگ‌ها فعالیت می‌کند و جزو معدود آزمایشگاه‌های ایران است که به طور تخصصی خدمات متنوعی را در زمینه های شناسایی، شناسه‌گذاری و آنالیز شهاب‌سنگ‌ها ارائه می‌دهد.

   

  در کنار شهاب سنگ، امکان آنالیز، کارشناسی، بررسی دقیق و صدور گواهی انواع سنگ‌های قیمتی، زینتی و معدنی از جمله الماس، یاقوت، زمرد و سایر سنگ‌های قیمتی و گوهرسنگ‌ها در این مجموعه فراهم است.

   

  نیمی از تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی گوهرشناسی، توسط پارلاگوهر طراحی و بومی‌سازی شده است و این خدمات با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌هایی که عمدتا با همکاری بین این آزمایشگاه و متخصصان دانشگاهی طراحی و ساخته‌ شده‌اند، ارائه می‌شود.

   

  دفتر مرکزی آزمایشگاه پارلاگوهر در شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی واقع شده است و مخاطبان می‌توانند از طریق وب‌سایت www.ParlaGohar.com و یا شماره تماس 04142263141 از خدمات آزمایشگاهی، دوره‌ها و خدمات این مجموعه مطلع شوند. همچنین فهرست خدمات آزمایشگاهی، روش آزمون‌ها و تجهیزات آزمایشگاه پارلاگوهر در وب‌سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی قابل مشاهده است.


  ادامه مطلب