Top
عقیق خطی و من یتق الله کد 2558

عقیق خطی و من یتق الله کد 2558

yes.png (21×13)عقیق خطی 2558

yes.png (21×13)وزن: 6.74 g

yes.png (21×13)اندازه :2.1*3.1 cm

yes.png (21×13)بلندی : 0.6 cm

سنگ اصل و طبیعی بوده و در صورت مغایرت ، کالا با کمال احترام پس گرفته میشود.

 


ناموجود

محصولات مشابه

 وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا ِ وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدْرا

 

خواص و فواید حکاکی آیه و من یتق الله بر روی نگین


آیه "و من یتق الله" که آیه های 2 و 3 سوره طلاق می باشد، معروفترین آیه های قرآن است که در رابطه با گشایش کار و رزق و روزی و همچنین ایجاد خیرو برکت می باشد.

در رابطه با فواید این آیه احادیث و روایات بسیار فراوانی ذکر شده است که برخی از این احادیث را در این مطلب جای داده ایم
از حضرت رسول (ص) نقل شده است که حضرت فرمودند: آیه اى در قرآن مى شناسم، که اگر تمام انسانها دست به دامن آن بشوند براى حل مشکلات آنها کفایت می کند و آن آیات دوم و سوم سوره طلاق می باشد:

"وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً* وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْث لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَیْىء قَدْراً"
حکاکی این آیه بر روی انواع نگین های عقیق توصیه شده و خواص بسیاری فراوانی دارد. در واقع این آیه بیشتر روی نگین عقیق حکاکی می شود که البته روی نگین حدید، یشم و سنگ های دیگر هم حکاکی می شود. از دیگر موارد توصیه شده برای حکاکی دعای و من یتق الله ساعات مناسب و سعد است که باید در ایام سعد دهه نخست ماه قمری حکاکی انجام شود و بخورات شیرین هم داده شود.
از انجایی که آیه و من یتق الله یکی از آیات قران است بهتر است استفاده از آنان با وضو باشد تا تاثیر گذارتر باشد.
و یا برای راحتی کار روی ایه را با لاک ناخن بپوشانید تا از لمس مستقیم دعا جلوگیری شود. و بتوانید در زمان ایی هم که وضو ندارید به آن دست بزنید.
برای خانم ها نیز توصیه می شود که از این نگین بصورت گردنبند استفاده نمایند.
معنای آیه "و من یتق الله یجعل له مخرجاً و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه"

هر کسی تقوای الهی پیشه کند، خدا راه بیرون رفتن از سختی ها را بر او می گشاید. خدایا تو مهربانی، تو مهربان ترینی تو همیشه و همه جا دست مهر و لطف را بر شانه های خسته ی من گذاشته ای، برایم عجیب نیست که اگر من آن باشم که تو گفته ای و تو خواسته ای، تمام درها را برویم بگشایی. تو برای بندگان خوبت راه بیرون رفتن از سختی ها، وسوسه ها و ناامیدی ها را چنان باز می کنی که خود گمان نمی برند. تو به همان راحتی که آفتاب راه ورود به دری بسته را از روزنه ای کوچک برای خودش می گشاید، بخشش و رحمت و برکت را چون باران فرو می ریزی. چون بارانی تند بر خاک تشنه ی دلی که تنها به تو امید بسته است دلم آرام می شود وقتی ادامه این آیه را می خوانم. و هر کس بر خدا توکل کند خداوند او را بس است. خدایا من، تنها و تنها، تو را دارم. راه های نجات را بروی من بگشا، از آنجا که من نمی دانم رحمتت را بر من ارزانی کن و من را، که تنها تو را دارم، تنها مگذار.

 

خواص آیه "و من یتق الله"
انس با قرآن کریم دارای آثار و برکات فروانی در همه زمینه هاا می باشد. مهمتر از نحوه استفاده از این آیات داشتن ظرفیت و مقدمات روحی و خلوص نیت و اعتماد به آیات الهی است. در خصوص خواص این آیات، بزرگان فرموده اند که تأثیر آن در گشایش روزی و برکت در رزق مجرب و تضمینی است اما باید با اخلاص و مداومت خوانده شود.
* گشایش کار
* افزایش خیر و برکت
* افزایش رزق و روزی
اگر کسی اهل تقوا باشد همین است. و چنانچه مشکل اقتصادی و مشکلات دیگری داشته باشد حلّ می‌شود. ممکن نیست کسی اهل تقوا باشد و بماند. این وعده الهی است و خدا ﴿لاَ یُخْلِفُ الْمِیعَادَ﴾ هیچ ممکن نیست خدا خُلف وعده بکند. اگر جامعه اهل تقوا باشد هیچ چیزی آن را از پا در نمی‌آورد.

 

خواص سنگ عقیق:

از خواص سنگ عقیق گفته شده از بین برنده ترس، ایجاد خوش شانسی، برکت در رزق روزی، اعتماد به نفس، آرامش، تعادل، شادی و سلامتی، شجاعت، چشم زخم، محافظت در برابر حوادث. عقیق برای افزایش درآمد و رونق کسب و کار و آسان شدن کارها بسیار مفید است. عقیق اثری فراوان دارد و علاوه بر زدودن انرژی های منفی از محیط، سبب پاکسازی هاله ای از انرژی های منفی می شود. هم چنین عقیق برای تعالی روحی و شادابی و آرامش آن و بر طرف شدن غم و غصه و ناراحتی های روحی بسیار موثر است. سنگ عقیق ،« سنگ عزت نفس » نیز نامیده میشود و برای تقویت حس احترام به نفس و ارزش قائل شدن برای خویشتن به کار می رود. رنگ های نارنجی تیره این سنگ به خوبی بیانگر نیروی تقویت کننده چاکراهای اول و دوم و سوم در این سنگ است و باعث حس امنیت و عشق به خویشتن می شود

نظرات کاربران

نظر بدهید